Brooklyn Nine-Nine dizisiyle neredeyse çoğu kişinin tanıdığı Andy Samberg‘in ve How I Met Mother‘ın gizemli annesi Christin Milioti‘nin başrollerini paylaştığı bir takım loop içine girmiş hikayesi ile karşımızda. Bu tarz loopta sıkışmış hikayeler son dönemde arttı mesela Russian Doll ve Happy Death Day en aklımda olan ve sevdiğim yapımlardan. Bu film de iki karakterimizin aynı günü tekrar tekrar yaşadığı keyifli bir senaryoya sahip. Diğer söylediğim filmlerden veya dizilerden çok farklı değil. Bu filmin ağırlığında o çaresiz durumdan kurtulmaya çalışmaktan ziyade anı yaşamayı tercih etmiş insanları konu alan bir romantik komedi filmidir.

Her iki karakterimizin de normal gerçek hayatlarında sıkıntılar içindedir ve bu sonsuza dek süren durumda yaşamak onların bir nevi çıkış kapısı olmuştur. Bu senaryo şekli ile diğer filmlerden ayrılan bir yapısı var. Diğer benzer filmlerde bu tarz eğlenceli kısımlar olsa bile daha karamsar havada geçiyorlar. Hep o durumdan kaçmaya yönelik hamleleri oluyordu. Bu filmde bu duruma adapte olmayı bu durumdan keyif çıkarmayı doya doya izliyoruz.

Filmin yapısının çok original olmadığı gibi romantizm de aynı klasikliktedir. Filmi tahmin etmesi çok basittir, çok fazla bilimsel kısmı ile de seyirciyi hiç yormamaktadır. Bu filmi öyle eğlencesine açıp sakin sakin izlemek isteyenlere gidebilecek türdendir, keyiflidir.

One thought on “Palm Springs (2020) İnceleme

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s