Steven Spielberg’ün yönetmenliğini üstlendiği gerçek bir hikayeye dayanan eğlenceli bir film karşımıza çıkıyor. Baş rolünde Tom Hanks’in olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Film tamamen bir havalimanında geçiyor ve biraz gerçeğe yakın hayali bir ülke olan Krakozia’lı Viktor Novarski’nin ülkesinde meydana gelen devrim sonucu havalimanından geçişi sağlanamamasını ve orada kapalı kalışını konu alır.

Dilini bile bilmediği bu havalimanında kalan Novarski açlık, parasızlık gibi konularda bolca sıkıntı yaşar. Geri ülkesine de gönderilemeyen Novarski havalimanında uzun bir süre geçirir. Her ne kadar yetkililer kaçak yoldan havalimanından çıkmasını sağlamaya çalışsa da bunu yapmaz. Yavaş yavaş bulduğu kitaplarla dilini geliştirmeye ufak da olsa para kazanacak yöntemler geliştirir. Tüm bunlar olurken bol arkadaş edinirken bir hostese de aşık olur. Amerika’ya bir sözü gerçekleştirmeye gelmiş bu adamın bu hikayesi yeri gelir eğlendirir yeri gelir hüzünlendirir.

Çok büyük anlamların olmadığı, bir şeyleri açıklamaya çalışmayan ve sonu ile de bazı şeyleri tam oturtmasa bile izlerken eğlenebilecek bir filmdir.

One thought on “The Terminal (2004) İnceleme

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s